Úvod / LETNÍ SCHOLÉ

LETNÍ SCHOLÉ

od neděle 21. července do čtvrtka 25. července 2024
začátek v neděli v 17 hodin, konec ve čtvrtek v 16:30 hodin
po – čt výuka od 9:00 do 16:30 s polední přestávkou

SCHOLÉ (35 x 45 minut) představuje ucelené vzdělávání psychosomatiky osobního projevu, které rozvíjí autorskou a tvůrčí osobnost (nejen) učitelů. Jde o znovuoživování zdrojů naší tvořivosti hereckou a hráčskou průpravou. Praktické semináře hlasu, řeči, dialogického jednání, základů herectví, autorského čtení a další tvorby. Kurz je akreditovaný (35h), účastník získá osvědčení. Lze plně hradit ze šablon!

Scholé je hlavním pilířem ŽIVÉ PEDAGOGIKY. Navazuje na koncepci výchovy k autorskému herectví dle učení Katedry autorské tvorby a pedagogiky Divadelní fakulty AMU. Ve svém přístupu k výchově vychází z předpokladu, že hlubší psychosomatická průprava a objevování autorské tvorby vede k sebepřijetí a sebepoznání a rozvíjí současně schopnost vychovávat.

Lektorky kurzu:
Mgr. MgA. Eva Čechová PhD., MgA. Martina Kafková, MgA. Václavka Křesadlová PhD., MgA. Marcela Šiková, MgA. Tereza Durdilová PhD.
Více o lektorech Ateliéru zde: Lektoři

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:  Pouze do 30. dubna 2024 je pro prvních 20 zájemců  rezervované ubytování v místních penzionech v centru Slavonic, a to ve dvou a třílůžkových pokojích, za cenu 680,- Kč/os/noc. Je zde také možnost společného stravování – snídaně formou bufetu, oběd, 2x coffee break,  které  zajistí Spolkový dům (diety, vegetariánská jídla, podle vaší objednávky rádi uspokojí) – cena 590,- Kč/os/den

Ubytování a stravování (i každé zvlášť) zajišťuje partner letní školy – Spolkový dům Slavonice, o.p.s., objednávejte si ho individuálně na mailu sdslavonice@gmail.com.