Úvod / Kurzy / 23 INTERPRETACE UMĚLECKÉHO DÍLA ve výuce

23 INTERPRETACE UMĚLECKÉHO DÍLA ve výuce

kurz akreditovaný MŠMT – MSMT- 9203/2023-4-454
ŠABLONY

Porozumět výtvarnému dílu a něco si odnést z výtvarného umění není věda. Všichni jsme toho schopni. Jen trochu vědět, kde to v sobě! hledat. V kurzu si vyzkoušíte několik přístupů, které ve výuce umožňují učinit výtvarné dílo zdrojem radosti a poznání o nás samých a o světě kolem.

Cena
2400,- Kčza osobu

Vypsané termíny

čtvrtek 17. října 2024
Cena
2400,- Kčza osobu
DPH
0% – akreditovaný kurz
Stav
Otevřený k registraci
Kapacita
10 volných míst z 10
Začíná
17. 10. 2024

Více informací

O čem kurz je?

Připravili jsme pro vás kurz metody kritické interpretace, kdy žáky strukturovaně vedeme k dovednosti kriticky popsat, rozebrat a interpretovat umělecká díla. Stavíme na autentickém zážitku a na přesvědčení, že výtvarné dílo není jen pro zasvěcené pohybující se v intelektuální bublině historiků umění používající specifický slovník “cizích” slov, ale že je pro každého bez rozdílu.

Pomocí pojmů, které dávno známe (většinu již z mateřské školy), se podíváme na to, z čeho se výtvarné dílo skládá a co nám tím říká. Probereme techniky interpretace, které následně můžete ihned vyzkoušet s žáky ve škole. Společně otevřeme dveře 13. komnaty a ukážeme si, jak tuto komnatu citlivě a poutavě otevírat s dětmi.

Budeme se věnovat těmto oblastem:

  • Interpretační modely v edukační praxi

  • Kritická interpretace

  • Aktivizační metody práce s uměleckým dílem

​Co vás čeká?
V našich kurzech nehovoří pouze lektor. Připravte se na to, že budete sami tvořit, vymýšlet, diskutovat. Vezměte si proto pohodlné oblečení a třeba oblíbený koflík na kafe. Zkuste odklonit pracovní telefony a připravte se na inspirativní den, který bude jen pro vás. Můžete si s sebou přinést obrázek díla, které vám vrtá hlavou (stačí odkaz na web).

Pokud se účastníte webináře, ten probíhá jako živá lekce – pouze v prostředí online. Nejedná se o předtočené video, ale v možnostech, jaké nám prostředí umožňuje, účastníci realizují aktivity, diskutují, interpretují, tvoří.

Lektorka: Mgr. Veronika Jurečková